Изложба ликовног умјетника Рудија Бенетика

У приједорском Музеју Козаре отворена је изложба ликовног умјетника Рудија Бенетика, који се у умјетничким круговима сматра једним од најзначајнијих савремених умјетника Корушке. Његови радови излагани су у европским музејима и изложбеним галеријама широм Аустрије, Белгије, Данске, Француске, Мађарске, Италије, Луксембурга, Пољске, Словачке, Шпаније, Индије, Јужне Кореје, Сједињених америчких држава, Словеније, Хрватске и БиХ. У приједорском Музеју Козаре изложено је његових 47 цртежа, рађених комбинованом техником на папиру. На свечаном отварању у Приједору, Руди Бенетик изјавио је да је највећи дио радова инспирисан азијском културом, текстилом и бојама. Радови дочаравају чист, префињен медитативни свијет, од Корушке у Аустрији, гдје је рођен до мистичне Азије која га у потпуности очарава.

„Музеј Козаре има велику част и привилегију да буде домаћин изложбе овог признатог умјетника, чији су радови обишли свијет и представили његову повезаност с природом, отворен и слободан дух, као и позитиван став према животу”, рекла је директор Музеја Козаре, Драгана Мамић. Изложба је отворена до 25. августа.